Facebook
Instagram

Mikroelementi

Mikroelementi

AUGU ĶĪMISKĀ SASTĀVA ATŠIFRĒJUMS

Pilnvērtīgs uzturs ir tāds, kurā tiek sabalansēts uzņemtā uztura kalorijas un kas pietiekamā daudzumā satur vitamīnus, minerālvielas, organiskās skābes un citas bioloģiski aktīvas vielas, kuras veic fizioloģiskas un bioloģiskas funkcijas organismā.

VITAMĪNI.

A vitamīns ( augos- karotīni) Vajadzīgs: organisma augšanai un attīstībai, normālai redzei, ādas aizsardzībai, 
gremošanas orgānu normālai darbībai, iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbībai. 
E vitamīns vajadzīgs: normālai muskulatūras attīstībai, normālai centrālās nervu sistēmas darbībai un iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbībai. 
vitamīns vajadzīgs: asins recēšanai, aknu un žultsvadu slimību, brūču dziedināšanai. 
Bl vitamīns vajadzīgs: normālai ogļhidrātu, olbaltumvielu un minerālvielu vielmaiņai, galvas un muguras smadzeņu, sirds un asinsvadu, kuņģa un zarnu darbībai. 
B2 vitamīns vajadzīgs: organisma vielmaiņas procesos, asinsradei, normālai sirds un aknu darbībai, redzes uzlabošanai, normalizē skābes daudzumu kuņģa sulā; organisma aizsardzībai pret ļaundabīgo audzēju izveidošanos. 
PP vitamīns jeb nikotīnskābe vajadzīgs: vielmaiņas procesos, normālai sirds un nervu sistēmas darbībai, asinsradei, cukura diabēta slimniekiem, normāla aizkuņģa dziedzera, aknu darbībai un gremošanas procesos, sāpju remdināšanai neiralģiju gadījumos un galvas smadzeņu asinsvadu paplašināšanai. 
P vitamīns- flavonoīdi vajadzīgs: sīko asinsvadu sieniņu caurlaidamības regulācijai (kopā ar C vitamīnu) un citos organisma bioloģiskajos procesos. 
C vitamīns (askorbīnskābe) vajadzīgs: organisma normālam vielmaiņas procesam, palielina darba spējas.

Fitoncīdi ir specifiskas ēteriskas vielas ar antibiotiskām īpašībām, kas spēj nomākt baktēriju, sēnīšu un citu mikroorganismu augšanu, vairošanos un pat iznīcināt tos. Tie pasargā organismu no pūšanas un rūgšanas procesiem zarnās un no vīrusu slimībām. Pektīnvielas ir izteiktas pretiekaisuma un absorbējoša īpašības. Tām piemīt pretsklerotiskas un baktericīdas īpašības, tās uzlabo zarnu mikrofloru. 
Minerālvielas – te atrodami gandrīz visi ķīmiskie elementi gan makroelementi,gan mikroelementi.Tās piedalās vielmaiņā, organisma aizsargreakcijās, kaulaudu un zobu veidošanā u.c. dzīvības norisēs. 
Hlorofils ir auga zaļā krāsa. Labvēlīgi ietekmē asins sastāvu, jo palielinās hemoglobīna procentuālais daudzums, kā arī eritrocītu un leikocītu daudzums, sekmē asins sarecēšanu un līdz ar to asiņošanas apturēšanu. 
Ēteriskās eļļas ir viegli gaistošas, smaržīgas augu valsts vielas. Tās izmanto kā 
centrālās nervu sistēmas nomierinošus un uzbudinošus līdzekļus, kā pret tārpu, 
antibakteriālus, sāpju remdinošus, gremošanas sekrēciju veicinošus un urīndzinējus 
līdzekļus.

Miecvielas ir pretiekaisuma un pretcaurejas līdzekli, vietējo asiņošanu apturoša 
iedarbība, kā arī pret saindēšanos ar smagajiem metāliem.

Šķiedrvielas veicina gremošanas sulu izdalīšanos, saista un izvada no organisma lieko holesterīnu, normalizē zarnu mikrofloru, nomācot toksiskās un kancerogēnās vielas veidojošos mikroorganismus, palēnina ogļhidrātu un tauku uzsūkšanās ātrumu.

0
    0
    Jūsu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā