Facebook
Instagram

test

DZERAMAIS ŪDENS H2O

  Ūdens ir būtisks mūsu izdzīvošanai un mūsu civilizācijām. Tā loma saistībā ar strauju aptaukošanos, kaloriju daudzumu un citu saistīto slimību pieaugumu joprojām tiek pētīta un pastāv vairāki neatrisināti jautājumi.
  Cilvēka ķermenis satur apmēram 60% ūdens (saskaņā ar  ASV Ģeoloģijas dienesta datiem). Ķermenis izmanto ūdeni visās šūnās, orgānos un audos, lai palīdzētu regulēt temperatūru un uzturēt citas ķermeņa funkcijas. Kad ķermenis zaudē ūdeni, elpojot, svīstot, gremojot, urinējot,  ir svarīgi dzert šķidrumus un ēdst pārtikas produktus, kas satur ūdeni. Nav noteikta ūdens daudzuma, kas jālieto katru dienu, bet ir vispārējs priekšstats par to, kas ir veselīgs šķidruma patēriņš.

   Dzeramais ūdens, neatkarīgi no tā, vai tas ir no krāna vai pudeles, ir labākais ķermeņa šķidruma avots. Saskaņā ar ASV Nacionālo zinātņu, inženierzinātņu un medicīnas akadēmijas datiem vidējais, ieteicamais ūdens daudzums dienā no pārtikas un dzērieniem ir:
-vīriešiem aptuveni 3,7 litri,
— sievietēm aptuveni 2,7 litri.
   Apmēram 80 % no tā dzērieni, ieskaitot ūdeni, un pārējais — pārtikas (augļi un dārzeņi). Svarīgi ir dzert daudz ūdens, kad ir drudzis, kad ir karsts laiks, ja ir caureja un vemšana, kad cilvēks daudz svīst, piemēram, fiziskās aktivitātes dēļ. Var izmēģināt urīna krāsu testu, lai novērtētu, kā jūs dzerat. Ja urīns ir gaiši dzeltens, tad ir laba hidratācija, ja tumši dzeltens, tad ir dehidratācijas pazīme un nepieciešams uzņemt daudz  vairāk ūdens. Piens un sulas arī ir labi šķidruma avoti. Dzērieni, kas satur alkoholu un kofeīnu, bezalkoholiskie dzērieni, kafija un alus, nav ideāli, jo tie bieži satur tukšas kalorijas. Vienkāršs dzeramais ūdens ir labākais veids, kā iegūt šķidrumu, jo tajā nav kaloriju. Var palutināt sevi un ūdeni  aromatizēt ar citronu, piparmētru, gurķi vai ingveru. Ķermenis būs pateicīgs!

DZERAMĀ ŪDENS PRIEKŠROCĪBAS

    Daudzi cilvēki piever acis un visas dienas garumā meklē citus dzērienus -limonādes, sulas, kafiju un tēju, neskatoties uz pēdējo gadu veselības ekspertu brīdinājumiem par pievienoto kaloriju daudzumu saldinātajos dzērienos.
   Veiktais pētījums  Journal of Human Nutrition and Dietetics (žurnāls par cilvēku uzturu un diētoloģiju) atklāja, ka dalībnieki, kuri ikdienas uzturā dzēra visvairāk tīra ūdens, patērēja mazāk kopējo kaloriju daudzumu, dzēra mazāk saldinātu dzērienu un uzņēma mazāk tauku (piesātinātos  taukus, cukuru, sāli).
   Pētnieki secināja, ka tīra ūdens patēriņa palielināšana par 1 — 3 glāzēm dienā varētu samazināt kaloriju daudzumu par 68 līdz 205 kalorijām dienā. Laika gaitā, tas varētu samazināt kaloriju daudzumu un veicināt svara zudumu.
Respektīvi, cilvēki, kurus interesē svara zaudēšana un vispārējā veselības uzlabošana, varētu gūt labumu no ikdienas uzturā  iekļauta vairāk tīra ūdens.

15 IEMESLI, KĀPĒC ŪDENS IR TIK SPĒCĪGS VESELĪBAS JOMAS ELEMENTS

1.Ūdens regulē ķermeņa temperatūru
Ūdens, kas tiek uzglabāts ādas vidējos slāņos, nonāk ādas virsmā kā sviedri, kad ķermenis sasilst. Iztvaicējot, tas atdzesē ķermeni (sportā).

2.Ūdens piegādā skābekli visā ķermenī
Asinis ir vairāk nekā 90 procenti ūdens, un asinis skābekli ved uz dažādām ķermeņa daļām.

3.Ūdens veido siekalas un gļotas
Siekalas palīdz mums sagremot pārtiku un uztur mitru muti, degunu un acis. Dzeramais ūdens uztur muti tīru. 

4.Ūdens veicina gremošanas sistēmu 
Zarnu pareizai darbībai ir nepieciešams ūdens. Dehidratācija var izraisīt gremošanas problēmas, aizcietējumus un pārāk skābu kuņģi.

5.Ūdens veicina ādas tvirtumu

6.Ūdens ieeļļo locītavas
Skrimšļi, kas atrodas locītavās un mugurkaula diskos, satur apmēram 80 % ūdens. Ilgstoša dehidratācija var mazināt locītavu triecienu absorbējošo spēju, izraisot locītavu sāpes.

7.Ūdens ietekmē kognetīvos procesus, muguras smadzenes un citus jutīgus audus
Dehidratācija var ietekmēt smadzeņu struktūru un darbību. Ilgstoša dehidratācija var radīt problēmas ar domāšanu un pamatojumu.

8.Ūdens palīdz uzturēt asinsspiedienuŪdens trūkuma dēļ asinis var kļūt biezākas, palielinot asinsspiedienu.

9.Ūdens nepieciešams elpceļiem
Dehidrējot, ķermenis ierobežo elpceļus, cenšoties samazināt ūdens zudumu. Tas var pasliktināt astmu un alerģiju.

10.Ūdens padara minerālvielas un barības vielas pieejamas
Tie izšķīst ūdenī , kas viņiem ļauj sasniegt dažādas ķermeņa daļas.

11.Ūdens novērš nieru bojājumus
Nieres regulē šķidrumu organismā. Nepietiekams ūdens daudzums var izraisīt nierakmeņus un citas problēmas.

12.Ūdens palielina izturību fiziskās slodzes laikā 

13.Ūdens ietekmē svara zudumu
Ūdens var palīdzēt arī svara zaudēšanā, ja to lieto saldinātu dzērienu vietā. Ūdens pirms ēšanas var palīdzēt novērst pārēšanos, radot sāta sajūtu.

14.Ūdens samazina paģiru iespējamību
Ballēšanās laikā, ūdens ar ledu un citronu pārmaiņus ar alkoholiskajiem dzērieniem var palīdzēt novērst alkohola pārmērīgu patēriņu.

15.Ūdens izskalo no ķermeņa pārstrādātās vielas
Ūdens ir nepieciešams svīšanas, urīna un izkārnījuma procesam.

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина пустаВернуться в магазин