Facebook
Instagram

Ar piparmētrām

MEŽA AVENE
ar
PIPARMĒTRĀM

    Garšaugu uzlējumi jau sen ir izmantoti tradicionālajā medicīnā, un tā ir populāra dzērienu izvēle visā pasaulē. Augu izcelsmes dzērienu patēriņš kļūst arvien pieprasīts, jo daudzi no tiem ir bagātīgi dabisko bioaktīvo savienojumu avoti. Arvien vairāk cilvēku patērē šos uzlējumus kā ikdienas dzērienus veselības nolūkos. Teicienam “Daba ir labākais ķīmiķis” ir sena vēsturiska nozīme. Uzkrātie pierādījumi liecina, ka tējas uzlējumos esošajām bioaktīvām vielām var būt daudzveidīga bioloģiska iedarbība, tostarp potenciāla antibakteriāla, antioksidanta, pretiekaisuma, pretalerģiska, antitrombotiska un vazodilatējoša iedarbība, kā arī antimutagēna, pretkancerogēna un pretnovecošanās iedarbība. Līdz ar to arvien vairāk cilvēku sāk kontrolēt savu veselību un  zāļu tējas patēriņš var sniegt dažus profilaktiskus un klīniskus ieguvumus.
    Piparmētra (Menthae piperitae)  –  botāniskais nosaukums aizgūts no  sengrieķu nimfas vārda Menthe  un sugas nosaukuma piperita un nozīmē piparots vai pikants. Antīkajā Romā piparmētras izmantoja ne vien kā apetītes rosinātāju, bet arī kā attīrošu un gremošanu veicinošu līdzekli maltītes noslēgumā.
  Piparmētra satur mentolu. Pētījumi ir parādījuši, ka tas samazina deguna pietūkušās membrānas, tādējādi atvieglo elpošanu. Mentols ir arī atkrēpošanas līdzeklis. Atkrēpošanas līdzekļi atbrīvo un izvada gļotas no plaušām. Turklāt piparmētra satur ēteriskās eļļas, karotīnu, miecvielas, flavonoīdus, rūgtvielas u.c. Pētījumi atklājka piparmētrai piemīt ievērojama pretmikrobu un pretvīrusu aktivitāte, spēcīga antioksidanta un pretaudzēju iedarbība, kā arī zināms antialerģisks potenciāls. Ir pierādīts, ka piparmētra labvēlīgi ietekmēt gan centrālās, gan perifērās nervu sistēmas darbību. Piparmētrai ir raksturīga ilga pēcgarša.

Tēja MEŽA AVENE ar PIPARMĒTRĀM palīdz novērst saaukstēšanās pazīmes, vīrusus un gripu, novērš sliktu dūšu, uzlabo apetīti. Veicina gremošanu, saista un izvada no organisma smago metālu sāļus. Tējai piemīt atvēsinoša, tonizējoša pēcgarša, nomierina un uzlabo miegu.
     Baudiet šo aromātisko un veselīgo tēju kopā ar saviem mīļajiem, radiem un draugiem!

Tase siltas, aromātiskas MEŽA AVENE ar PIPARMĒTRU tēja līdzinās īstam dzīvības dzērienam, gan ziemas aukstajos mēnešos, gan vasaras karstumā!

Tkai 1-2 tējkarotes tējas maisījuma aplej ar 200 ml karsta ūdens, ļauj ievilkties 10 min.
No 1 – 3 tases dienā.

0
    0
    Jūsu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā