Facebook
Instagram

KAS IR PRIEKS?

     Prieks ir diskrēta pozitīva emocija. Prieks bieži tiek izmantots kā sinonīms laime, ko veido laimes, apmierinātības un harmonijas jūtas. No vispārējās laimes tā atšķiras ar to, ka to neizraisa konkrēts notikums, bet tā nāk no indivīda iekšienes. Citiem vārdiem sakot, prieks rodas no notikumiem, kas tiek “interpretēti kā sasniegumi vai virzība uz mērķu sasniegšanu”. Prieks ir atbildes reakcija uz pozitīvu notikumu vai apstākli. Prieks kā emocionālais stāvoklis vienmēr ir saistīts ar kaut ko labu cilvēka dzīvē.
PRIEKU SARAKSTS VASARAI ir tikai daži ieteikumi prieka veicināšanai, kas maina iekšējās domas, lai tās būtu pozitīvākas. Svarīgi būt laipnam, piedodošam un elastīgam pret sevi, jo tas veicina sevis pieņemšanu, kas ļauj priekam attīstīties no iekšpuses. Humora meklēšana dzīves situācijās un dabas novērošana arī ir ieteikumi, kā veicināt prieku no iekšpuses. Psiholoģiskie pētījumi parādījuši, ka prieks pastiprina darbību un rada enerģiju. Prieks nodrošina motivācijas resursus, lai rīkotos, iejauktos, uzlabotos. Prieks bieži ir lipīgs, tas ir saistīts ar to, kad mēs dalāmies un izplatām prieku.
 
Noderīgs padoms:
Kad esat izpētījis un sapratis, kas jums sagādā prieku, izveidojiet savu unikālo prieku sarakstu vasarai! Izmantojiet to, lai efektīvi izdzīvotu savas dzīves prieka aspektus kā savu patieso, autentisko sevi. Jūsu emocionālā veselība ir laimīgas dzīves atslēga!
0
    0
    Jūsu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā